שאלות נפוצות

 

1.      האם ניתן להגיע לביקור בסטודיו?
כן. הסטודיו פתוח לקהל הרחב לביקורים. יש לתאם ביקור מראש מכיוון ששעות העבודה של האומנים בסטודיו משתנות לעיתים קרובות.
2.      מה ניתן לעשות בסטודיו?
הסטודיו לניפוח זכוכית הינו ייחודי בישראל ומהווה בית לאמני ניפוח הזכוכית בישראל. בין היתר מוצעים בסטודיו הפעילויות הבאות: קורסים למתחילים ומתקדמים, השכרת שעות עבודה לבעלי ניסיון וידע מוקדם, ביצוע עבודות בניפוח זכוכית לפי הזמנה, הדגמות והתנסות לקבוצות ועוד.
3.       כיצד ניתן להתקשר עם אמני הסטודיו לביצוע עבודות לפי הזמנה?
עבודות מוזמנות דורשות בדרך כלל שיתוף פעולה צמוד מצד מזמין העבודה ביחד עם האמנים. לצורך התחלת הפרוייקט יש להבין את האפשרויות הגלומות בניפוח הזכוכית. מומלץ לתאם פגישה וסיור בסטודיו ולגבש את הפרוייקט ביחד עם מעין ובוריס.
4.      האם דרוש ידע קודם לפני השתתפות בקורס?
לא. בסטודיו מוצע מידי כחודשיים קורס למתחילים בניפוח זכוכית בו לא נדרש ידע קודם. המשתתפים בקורס הינם מגוונים.
5.      מה נלמד בקורס מתחילים בניפוח זכוכית?
בקורס המתחילים מושם דגש רב על לימוד הטכניקה הבסיסית בניפוח שלא השתנתה כבר אלפי שנים. במהלך כל שיעור נלמד סוג שונה של עבודות קלאסיות: ואזות, קערות, כוסות וכויו"ב בשיטה הונציאנית לניפוח זכוכית. מהמחצית השניה של הקורס נשלב בעבודות גם שימוש בצבעים ונתנסה גם בטכניקות פיסוליות בזכוכית חמה.
6.      מה מבנה קורס מתחילים בניפוח זכוכית?
הקורס בנוי מ-12 מפגשים, כל מפגש 3 שעות. כל שיעור יוקדש לנושא אחר. המשתתפים בקורס מתחלקים לזוגות, כאשר כל זוג מקבל ליווי צמוד ממורה מנוסה.
7.      מתיי נפתחים קורסים ובאילו שעות?
הקורסים נפתחים לאור ביקוש ורישום מוקדם. בדרך מתקיימים בשעות הערב לפי תיאום עם התלמידים.
8.      מה עושים לאחר שסיימנו קורס מתחילים?
קורס המתחילים הינו רק שער לעולם ניפוח הזכוכית! לאחר סיום הקורס ניתן לעבוד בסטודיו בצורה עצמאית תוך השכרת שעות עבודה ליצירת עבודות אמנות או כלים, המשך לקורסי מתקדמים או המשך עבודה בטכניקות זכוכית שונות כגון: יציקות, עבודת מבער וכיו"ב.
9.      למי מתאימה העבודה בניפוח זכוכית?
העבודה בסטודיו אפשרית לגילאי 18 ומעלה. בשל דרישות בטיחות אין אפשרות לשלב בני נוער בעבודה ולימוד בסטודיו. הדגמות בסטודיו וביקורים אפשריים לכל גיל. העבודה לא מתאימה לנשים בהריון ולבעלי בעיות לב.

 

All rights reserved G studio        Branding and Development: by Red Designer studio